Gminny Dzień Dziecka- relacja

dodano: 2019-06-10 09:10:54

Cztery godziny wspaniałej zabawy dla najmłodszych oraz nieco starszych 😉 – tak w wielkim skrócie można podsumować Gminny Dzień Dziecka w Rajgrodzie.

Program tegorocznej imprezy obfitował w wiele atrakcji. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe dmuchańce, do których w kolejce co chwila ustawiali się chętni.  Nie zabrakło też konkursów oraz animacji. Na Dzień Dziecka do Rajgrodu przybyli również Myszka Minnie  oraz Minionek, którzy rozdawali naszym milusińskim cukierki. Najmłodszym sporo radości sprawiało malowanie twarzy, splatanie kolorowych warkoczyków i malowanie statków. Pani animatorka z balonów tworzyła przeróżne zwierzaki oraz kwiatki.

Dom Kultury w Rajgrodzie przygotował z okazji dziecięcego święta słodką niespodziankę- piniatę. Dzieciaki z wielkim zapałem rozbijały piniatę- spongebob’a aby dostać się do łakoci.

Dorośli, jak i dzieci mieli możliwość skorzystania z czynnego udziału w wystawie „Zobacz świat z innej perspektywy” zorganizowanej również przez Dom Kultury w Rajgrodzie. Odwiedzający mieli okazję doświadczyć sytuacji, z jakimi spotykają się osoby niewidome. To druga taka wystawa w Polsce, którą odbiera się innymi zmysłami niż wzrok. Organizatorem wystawy jest partnerstwo na czele z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych „STOPA”. Ekspozycja powstała w ramach projektu wzmacniającego „Otwarci na różnorodność”.

Dodatkowym urozmaiceniem były stoiska Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Piotrowskiej oraz profilaktyczne stoisko Policji. Mamom natomiast szczególnie przypadło do gustu stoisko z darmowymi zabiegami kosmetycznymi na dłonie.

Głównym organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury
z siedzibą w Wojewodzinie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy realizacji tego wydarzenia.

Zadanie zostało realizowane w ramach projektu  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w roku 2019” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. 


Natalia Pogorzelska

Referat Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie