12345
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Druga „Noc Bibliotek” w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie

2 Noc Bibliotek w Rajgrodzie

Dnia 9 czerwca 2018r. (sobota) w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie odbyła się druga „Noc Bibliotek”.


Jest to IV ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, w oryginalny sposób promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. W tym roku impreza ruszyła z hasłem przewodnim: „RzeczpospoCzyta”- w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski.

Biblioteczna akcja przyciągnęła cały szereg dzieci i młodzieży, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji. Tegoroczną edycję „Nocy Bibliotek” rozpoczęliśmy o godzinie 18:15 wspólnym odczytaniem wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” przed budynkiem biblioteki. Kolejnym etapem naszego spotkania była gra literacka na terenie miasta, którą zaczęliśmy od podziału na 5 grup. Każda z grup miała za zadanie trafić do ośmiu wyznaczonych punktów, gdzie czekali na nich punktowi z przygotowanymi zadaniami. Z każdego rozwiązanego ćwiczenia, uczestnicy gry zbierali litery, z których na koniec ułożyli hasło przewodnie. W tej jak i w innych rozrywkach młodzież wykazała się pokaźną wiedzą oraz pomysłowością. Spragnieni i wyczerpani wrócili do biblioteki, gdzie czekał na nich poczęstunek w postaci smacznej pizzy. Dalszym punktem imprezy były warsztaty, których tematem przewodnim były moda i ekologia, przygotowane w oparciu o książkę Katarzyny Świeżak „M.O.D.A.”, wydaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Podczas wyświetlanej prezentacji multimedialnej rozmawialiśmy o tym co to jest moda, jakie ma dla nas znaczenie, skąd biorą się trendy i co ma wspólnego moda z ekologią. Następnie dzieci wcieliły się w rolę kreatorów mody projektując i tworząc ubrania z odpadków, którymi byli: plastikowe butelki, worki na śmieci, gazety, korki itp. Na sam koniec stroje te zostały zaprezentowane na modowym wybiegu i nagrodzone burzą oklasków. Młodzi czytelnicy mieli okazję uwolnić swoją twórczą energię również w kolejnej atrakcji naszego spotkania. Podzieleni na grupy tworzyli własne gry planszowe, którymi następnie wymieniali się i grali w nie. Radość i swawole trwały do późnych godzin nocnych. Dzięki głównemu organizatorowi akcji (Centrum Edukacji Obywatelskiej) Noc Bibliotek 2018 mogliśmy oglądać film pt. „Tarapaty”.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji 4RDH „Ora et labora” i 3 RGZ „Pracowite smerfy” na czele z dh. Joanną Zawadzką. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie oraz rodzicom za umożliwienie wzięcia udziału w atrakcjach jakie zapewniła biblioteka. Do zobaczenia za rok!


Paula Kołowska
Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie

2 Noc Bibliotek - foto 02.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 03.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 04.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 05.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 06.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 07.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 08.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 09.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 10.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 11.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 12.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 13.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 14.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 15.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 16.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 17.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 18.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 19.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 20.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 21.JPG
2 Noc Bibliotek - foto 22.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
http://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
http://lgd-bdn.pl
http://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka