1_11_20191_11_20193_11_20194_11_20195_11_2019
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Podsumowanie projektu „Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej”

spektakl pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie od stycznia do maja 2019 r. realizowała projekt pt. „Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej” w ramach programu Na dobry początek.


Projekt skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Rajgród i ich rodziców. Szereg zajęć i warsztatów dedykowanych najmłodszym, pozwoliło na rozszerzenie ich twórczej aktywności oraz wzmocniło zdolności manualne i ruchowe. Była bajkoterapia, teatrzyk kamishibai, muzykoterapia, zajęcia logopedyczne. Odbyły się również warsztaty z inicjatorem kreatywności, który na podstawie literatury dziecięcej przygotował zajęcia plastyczno-ruchowe dla dzieci. Staraliśmy się by jak najbardziej urozmaicić zajęcia. Wykorzystywaliśmy swoją kreatywność, by poziom interakcji był życzliwy, spójny i z korzyścią dla obu stron.

Do realizacji projektu zostali włączeni rodzice młodych uczestników. Brali oni udział w zajęciach pt. Nowoczesny rodzic, przygotowanych we współpracy z Fundacją Wsparcia Nauki i Biznesu w Ełku. Prowadząca zajęcia to blogerka, społeczna aktywistka, prezeska i założycielka stowarzyszenia, matka, inicjatorka wielu wydarzeń i przyszła terapeutka. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem weszła w dialog z rodzicami, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Kolejnym i bardzo ważnym udziałem rodziców w projekcie było stworzenie przedstawienia kukiełkowego. Zadanie stało się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że nikt wcześniej nie uczestniczył w podobnym przedsięwzięciu. Żywiołowość i kreatywność Mam, dzielnie przeniosła się na poszczególne etapy pracy. Sukcesywny podział na zadania, regularne próby i ciężka praca dały w rezultacie wiarygodny całokształt przedstawienia.

Finalnie spektakl pt. „O Rybaku i Złotej Rybce” został zaprezentowany 30 maja br. w świetlicy Domu Kultury w Rajgrodzie. Wśród publiczności m.in. obecni byli: p. Ireneusz Gliniecki- Burmistrz Rajgrodu, Jacek Piorunek- radny SWP, dyrektorzy i kierownicy instytucji gminnych, panie i panowie radni, grupy przedszkolne z ZSP w Rajgrodzie wraz z opiekunami oraz uczestnicy projektu. Wydarzenie jakie miało miejsce w tym dniu, przysporzyło aktorom jak i widzom wielu wrażeń. Dorośli mogli wrócić pamięcią do czasów, kiedy to bajki królowały niegdyś w ich  świecie, natomiast najmłodsi mogli zaznajomić się z bohaterami i morałem płynącym z opowieści. Tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców uczestniczących w projekcie. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Co było dobrym momentem na wymianę wrażeń i opinii o całym projekcie jak i przedstawieniu.


W przedstawieniu udział wzięli:

Rybak- Paweł Policha

Żona- Marzena Berner Muczyńska

Złota Rybka- Marta Kalicka

Narrator- Bogna Łask

Dekorator- Monika Bielawska

Dźwiękowiec- Agnieszka Krzyżewska

Falujące morze- Sylwia Wolińska

 

Osoby odpowiedzialne za wykonanie kukiełek i scenografii: Małgorzata Kapla, Marta Miller, Hanna Kotowska, Bogna Łask, Beata Policha, Marzena Berner-Muczyńska, Marta Kalicka, Monika Bielawska, Agnieszka Krzyżewska, Agnieszka Gutowska, Sylwia Wolińska.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za wkład pracy włożony w realizację projektu, jak i przygotowanie przedstawienia kukiełkowego. Wasze zaangażowanie i poświęcony czas dał możliwość wspólnego poznania się, ale także dał początek do dalszej współpracy.

 

Anna Arciszewska

Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 01.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 02.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 03.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 04.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 05.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 06.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 07.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 08.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 09.jpg
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej - 10.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
http://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
http://lgd-bdn.pl
http://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO

Szanowni Państwo.

Od 1 stycznia 2020 r. segregacja odpadów w Gminie Rajgród będzie OBOWIĄZKOWA.

Więcej informacji w zakładce: GOSPODARKA ODPADAMI


Katarzyna Kujkowska

Referat Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Rajgrodzieodpady4.png
Zamknij
Panel facebooka