UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

dodano: 2021-11-25 12:33:08

9 listopada 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

Akademia przygotowana została przez uczniów klasy pierwszej pod kierownictwem nauczycielek – Joanny Zawadzkiej i Ewy Tokarzewskiej, przy pomocy nauczyciela – Jana Modzelewskiego.

Uroczystość rozpoczęto przywitaniem przybyłych gości: Burmistrza Rajgrodu – Ireneusza Glinieckiego, Sekretarza Gminy – Piotra  Milewskiego, Przewodniczącej Komisji Oświaty i Spraw Społecznych – Ewy Cebelińskiej. Po czym nastąpiła najbardziej wyczekiwana część – występy „pierwszaków”, do których oglądania uroczo zachęcała Wróżka słowami: „Ślubowania nadszedł czas, więc niech wstanie każdy z was”, której wtórował inny uczeń – Kacper – „Ślubo – co? Ojjjj niewesoło! Ślub będziemy brać ze szkołą!”, po czym do dialogu włączyła się Lidzia, tłumacząc koledze: „Nic nie rozumiesz kolego?! Ślubowanie to jest całkiem coś innego!”, by całe nieporozumienie wyjaśniła inna uczennica – Julia: „Musisz przyznać, że bez przerwy będziesz dbał o pani nerwy, będziesz uczył się starannie, zachowywał nienagannie. To jest jakby oo-bie-ca-nie, to jest właśnie ślubowanie…”. Dialog uczniów stanowił niejako wprowadzenie do najważniejszej części uroczystości – pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonał Dyrektor szkoły – Andrzej Graczewski, tradycyjnie kładąc wielki ołówek na ramieniu każdego ucznia. Natomiast pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami, a swoją nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Na koniec pierwszoklasistom życzenia wielu sukcesów w nauce złożył Burmistrz – Ireneusz Gliniecki, Dyrektor oraz przedstawicielka Rodziców. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk Burmistrza oraz kuferki z przyborami szkolnymi, ufundowane przez Rodziców. Na zakończenie na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – „słodkie”  przyjęcie.        

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wypowiedziane teksty oraz fantastycznie zatańczone układy choreograficzne, wycisnęły niejedną łzę z oczu bliskich. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.    

Pozostaje życzyć uczniom, by pozostałe dni, spędzone w murach naszej szkoły, były tak samo radosne, pełne pasji i sukcesów jak dziś.