Projekt wsparcia dla beneficjentów na rynku finansowym

dodano: 2018-10-18 10:08:35

W imieniu Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu pragniemy zaprosić do udziału w wydarzeniu pt. ”Projekt wsparcia dla beneficjentów w formie konferencji i cyklu porad prawnych dotyczących ochrony praw konsumentów na polskim rynku finansowym”.

W imieniu Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu pragniemy zaprosić do udziału w wydarzeniu pt. ”Projekt wsparcia dla beneficjentów w formie konferencji i cyklu porad prawnych dotyczących ochrony praw konsumentów na polskim rynku finansowym”. Projekt jest skierowany w szczególności do osób posiadających tzw. kredyty „walutowe” (indeksowane, denominowane, waloryzowane), polisolokaty oraz obligacje GetBack oraz wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Jesteś niezadowolonym posiadaczem obligacji? A czy wiesz, że to doradca finansowy ponosi odpowiedzialność prawną za brak rzetelnych informacji i za zatajenie wiadomości o skali ryzyka dla klienta?
  2. Masz kredyt lub inny produkt finansowy kupiony w banku? Jeżeli tak to być może nawet nie wiesz, że jesteś właścicielem polisolokaty.
  3. Czy wiesz, że umowy ‘’kredytów walutowych’’ w świetle prawomocnych wyroków są niezgodne z prawem ?

A po ich przeliczeniu zgodnie z prawem możesz mieć nawet 50% nadpłaty?

 

Wykłady i prezentacje będą się odbywać  27.10.18. w Centrum Aktywności Społecznej  ul.św.Rocha 3, w godz.10.00-16.00 wg harmonogramu:

10.00-11.45 Obligacje GetBack

12.05-13.50 kredyty ‘’walutowe’’

14.10-15.55 polisolokaty

 

W trakcie konferencji będą trwały zapisy na bezpłatne prawne porady indywidualne.

Obowiązuje rejestracja. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: https://projekt.bankowebezprawie.pl/

Ilość miejsc ograniczona.

Łącznie w ramach projektu będzie zrealizowanych 10 otwartych konferencji oraz 200 godzin bezpłatnych porad prawnych, prowadzonych przez doświadczonych pełnomocników procesowych. Konferencje będą odbywać się w październiku i listopadzie 2018 r w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu.  

Dzięki sfinansowaniu projektu ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, konsumenci rynku finansowego po raz pierwszy otrzymują  darmowe wsparcie prawne w tak szerokim zakresie.

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu to organizacja społeczna, która powstała w celu zatrzymania procederu łamania prawa polskiego i europejskiego, przez instytucje finansowe działające w Polsce. Stowarzyszenie stara się aktywnie współpracować z organami ustawodawczymi, w zakresie wzmocnienia pozycji prawnej klientów rynku finansowego. Uczestniczy w pracach Komisji Sejmowych, spotyka się z Prezydentem RP i jego Ministrami, wspiera działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości konsumentów co do przysługujących im praw oraz umożliwienie uzyskania bezpłatnej porady prawnej,  w zakresie jego indywidualnej sprawy.


Koordynator Regionalny

Anna Włodarczyk


plakat