1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Upowszechnienie bezpłatnego dostępu do internetu za pomocą punktów hotspot w miejscowości Rajgród

W parku w centrum Rajgrodu, w porcie Yacht Clubu Arcus oraz na terenie plaży miejskiej uruchomiono 3 bezpłatne punkty dostępu do Internetu.


Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Rajgród a firmą GigaNet Paweł Jastrzębski zostały wykonane i uruchomione 3 punkty hotspot w następujących lokalizacjach w Rajgrodzie: na terenie parku w centrum Rajgrodu, na terenie portu obok budynku Yacht Clubu Arcus, na przyległym terenie plaży miejskiej oraz części Góry Zamkowej.
Stworzone punkty hotspot umożliwiają bezprzewodowy dostęp do sieci Internet. Anteny nadawcze dobrano tak, aby umożliwić dostęp do sieci Internet użytkownikom korzystającym z PDA, laptopów i telefonów z wifi. Częstotliwość pracy nadajników z uwagi na kompatybilność z popularnymi urządzeniami klienckimi zawiera się pomiędzy częstotliwościami 2,4 Ghz - 2,4835 Ghz. Standard pracy nadajników ustawiono na 802.11b. Moc na kartach radiowych została tak dobrana by moc promieniowania e.i.r.p nie przekraczała 20 dBm (100mW). Zasięg oddziaływania hotspotów ograniczony został do miejsc publicznych. Dostęp do Internetu za pośrednictwem hotspotów jest bezpłatny. Użytkownik, aby połączyć się z Internetem, musi zalogować się na indywidualnym koncie.


Koszt realizacji inwestycji wyniósł 11 070,00 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 7 200,00 zł.


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" z zakresu małych projektów, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zdjęcie

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka