1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Zakup lekkiego używanego samochodu pożarniczego do działań ratowniczo-gaśniczych na rzecz ochrony środowiska i dziedzictwa przyrodniczego na terenie Gminy Rajgród


Gmina Rajgród zrealizowała operację pn. Zakup lekkiego używanego samochodu pożarniczego do działań ratowniczo-gaśniczych na rzecz ochrony środowiska i dziedzictwa przyrodniczego na terenie Gminy Rajgród. W ramach inwestycji zakupiony został używany samochód pożarniczy marki FORD TRANSIT.

W dniu 23.12.2014 r. na podstawie umowy użyczenia ww. samochód przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczach. Będzie on służył do działań ratowniczo-gaśniczych oraz do likwidowania miejscowych zagrożeń spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na terenie gminy Rajgród.

Zakupiony samochód służy jako pojazd szybkiego reagowania celem przygotowania terenu do przyjazdu średnich i ciężkich pojazdów pożarniczych. Pojazd może służyć również jako samochód ratownictwa drogowego. Po doposażeniu w motopompę przyczyni się do skutecznego zapobiegania potencjalnym zagrożeniom, jak np. pożary, i ograniczy ich skutki. Zakup tego typu samochodu przyczynił się do zwiększenia wydajności akcji ratowniczych, wczesnego stłumienia niebezpieczeństwa oraz maksymalnego ograniczenia start materialnych, często nieodwracalnych, w tym cennych przyrodniczych obszarów, jak np. Biebrzański Park Narodowy.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł prawie 30 tys. zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej ok. 21 tys. zł.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka