1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Wymiana poszycia pomostu w Rajgrodzie oraz budowa altany w miejscowości Woźnawieś

logotypy

Wypoczynek nad jeziorem i rzeką jest dużą atrakcją sprzyjającą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu i zacieśnianiu więzi społecznych.


Dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 76 984,00 zł Gmina Rajgród zrealizowała operację pn. „Wymiana poszycia pomostu w Rajgrodzie oraz budowa altany w miejscowości Woźnawieś” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

 

W ramach dofinansowania w miejscowości Woźnawieś powstała drewniana altana wyposażona w duży drewniany stół oraz 2 ławy. Natomiast w Rajgrodzie wymienione zostało poszycie pomostu znajdującego się na Jeziorze Rajgrodzkim. Dzięki realizacji tych dwóch inwestycji rozszerzyła się możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez mieszkańców i turystów oraz zwiększyła się atrakcyjność turystyczna obszaru gminy Rajgród.

 

Z uwagi na bliskość jeziora - pomost w Rajgrodzie oraz rzeki - altana w Woźnejwsi mieszkańcy oraz turyści mogą zapewnić swoim dzieciom rozrywkę w otoczeniu nieskazitelnej przyrody. Podczas żeglugi i spływów kajakowych po Jeziorze Rajgrodzkim i rzece Jegrzni  będzie możliwość bezpiecznie odpocząć cumując przy pomoście w Rajgrodzie albo wybrać się z rodziną na piknik w altanie nad rzeką w Woźnejwsi. 

 

Inwestycja wpływa pozytywnie na poprawę stanu środowiska, ponieważ umożliwia uporządkowanie ruchu turystycznego nad Jeziorem Rajgrodzkim i rzeką Jegrznią oraz ich otoczeniu. Dodatkowo operacja powoduje uporządkowanie przestrzeni publicznej przez co wpływa korzystnie na krajobraz, który stanowi element przyrody. Działanie jest komplementarne z innymi działaniami w zakresie potrzeb społecznych na obszarze, m. in.  z wykonaniem miejsca rekreacji w Czarnej Wsi, budową przystani wędkarskiej wraz z małą infrastrukturą w Rajgrodzie, rewitalizacją części nadbrzeża w mieście Rajgród, budową pomostu pływającego w Czarnej Wsi. 

 

Całkowity koszt operacji, w której zakres wchodziły dwie powyższe inwestycje wyniósł 212 568,60 zł brutto, w tym dofinansowanie w wysokości 76 984,00 zł.

 

Żaneta Chylińska

Referat Inwestycji i Rozwoju

Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie

Altana_01.jpg
Altana_02.jpg
Altana_03.jpg
Altana_05.jpg
Pomost_01.jpg
Pomost_02.jpg
Pomost_03.jpg
Pomost_04.jpg
Pomost_05.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka