1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Przebudowa drogi gminnej Biebrza-Łamane Grądy

Plansza - Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

W dniu 01 grudnia 2022 r. zakończona została inwestycja pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 102882B (Biebrza-Łamane Grądy)” zrealizowana na podstawie „Umowy o dofinansowanie zadania jednorocznego realizowanego” w ramach „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”


z dnia 27 września 2022 r.

 

Inwestycję wykonała firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa wyłoniona w postępowaniu przetargowym, z którą Gmina Rajgród zawarła umowę na realizację 01 września 2022 r.

 

Początek objętej wykonanymi pracami drogi znajduje się na granicy gmin Grajewo i Rajgród, koniec zaś w terenie zabudowanym w miejscowości Biebrza. Przebudowana droga gminna publiczna o długości 423 m, w dalszej jej części krzyżuje się z dwoma drogami powiatowymi, które z kolei prowadzą do drogi nr 61 wiodącej do głównych ośrodków administracyjnych i gospodarczych w gminie Rajgród i powiecie grajewskim oraz stanowiącej główny szlak komunikacyjny łączący Warszawę z granicą polsko-litewską. Przedmiotowa droga wraz przebudowaną drogą Szymany-Szymany Kolonia (gmina Grajewo) stanowi ciąg komunikacyjny Biebrza-Koszarówka-Grajewo, po którym mieszkańcy Biebrzy mogą płynnie przejechać w celu szybszego dotarcia do miasta powiatowego Grajewo. Przebudowana droga stanowi również alternatywny dojazd do drogi krajowej nr 65 prowadzącej do stolicy województwa podlaskiego. Dzięki realizacji zadania w razie sytuacji losowych, jakimi mogą być m.in. wypadki drogowe na ruchliwych drogach nr 61 i 65 w okolicach miasta Grajewo, bądź wypadki kolejowe na przejazdach w mieście Grajewo, powstała możliwość łatwego ominięcia miejsca zdarzenia zjeżdżając z drogi krajowej w drogę powiatową następnie przez wieś Biebrza bezpośrednio po przebudowywanej drodze gminnej - omijając 'zakorkowane' miasto Grajewo. Kolejna inwestycja w sieć transportową na terenie naszej gminy wpłynęła pozytywnie na rozwój regionu.

 

Wartość inwestycji wyniosła: 505 390,25 zł brutto,

w tym dofinansowanie z RFRD w kwocie: 190 550,00 zł brutto.

 

 

Żaneta Chylińska

Referat Inwestycji i Rozwoju

Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie

00_glowne.jpg
01_po-002.jpg
02_po-003.jpg
03_po-004.jpg
04_przed-005.jpg
05_przed-006.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka