1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Podsumowanie Lata w Rajgrodzie

Lato w Rajgrodzie

Piękna pogoda przyciągnęła na tegoroczne obchody Lata w Rajgrodzie wielu mieszkańców i gości.Pierwszy dzień to występy dzieci, młodzieży oraz seniorów z Gminy Rajgród. Atrakcje muzyczne zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie oraz Zuchy i Harcerze z Rajgrodu. W quizie pt. „Kocham Cię Rajgrodzie” zmagali się uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Sentymentalny występ „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” zaprezentował Klub Seniora Stokrotka. Montaż słowno-muzyczny „O uśmiech i radość dziecka” przedstawił zespół z Domu Kultury w Rajgrodzie. Piękny pokaz tańca klasycznego zaprezentowali Ula Dylewska i Marcin Zieliński- uczniowie profesjonalnej szkoły tańca. Podsumowano również program odchudzający, w którym najlepsze efekty osiągnęła Pani Anna Graczewska. Łącznie uczestnicy programu schudli 70 kg. Młodzież biorąca udział w projekcie „Równać szanse” zaprezentowała swoją półroczną pracę nad albumem „Rajgrodzkie wspomnienia naszych dziadków” oraz podziękowała seniorom, z którymi przeprowadzała wywiady. Pan Burmistrz wręczył młodzieży i osobom udzielającym wywiady dyplomy za uczestnictwo i podziękował za zaangażowanie. Na koniec młodzież poczęstowała publiczność ciastami domowej roboty. Swój występ pn.: Mini Playback Show zapowiadało Gimnazjum w Rajgrodzie, jednak w ostatniej chwili wycofało swoją prezentację. Czas poświęcony występom Gimnazjum wykorzystaliśmy na Zumbę. Sobotę zakończyliśmy dyskoteką pod gwiazdami oraz turniejem Letniej Nocnej Ligi Piłki Nożnej.


Niedzielę rozpoczęliśmy na sportowo. O godzinie 10.00 wystartowały 4 konkurencje: Gminne Zawody strażackie, Turniej Rajgrodzkiego Lata w Piłce Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Rajgród, Regaty o Puchar Burmistrza Rajgrodu, Turniej Siatkówki Plażowej, a o 17.30 odbyły się Zawody dla Najwytrwalszych, o których napiszemy w oddzielnych artykułach.


Wzorem lat ubiegłych, kontynuujemy cykl sympozjów poświęconych znaczącym osobom, wydarzeniom z naszego regionu. W tym roku odbyło się III Sympozjum Regionalne „75. Rocznica urodzin ś. p. Ks. Kazimierza Gackiego- proboszcza parafii Rajgród w latach 1986- 1993”. W kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie, dzięki gościnności Ks. Proboszcza przedstawiono prezentację poświęconą Ks. K. Gackiemu, przeczytano życiorys księdza, oraz był czas na wspomnienia. Po uroczystej mszy św. uczestnicy sympozjum złożyli kwiaty i odmówili modlitwę przy grobie księdza.


Występy muzyczne w Amfiteatrze Miejskim zaczęliśmy folkowym akcentem. O godzinie 15.00 scenę wypełnił Zespół Tańca Uniwersytetu im. Vytautasa Magnusa „Žilvitis” w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru- Podlaska Oktawa Kultur. Festiwal organizowany jest, co roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu festiwal w Polsce, a Rajgród miał szansę uczestniczyć w nim po raz pierwszy.  Zespół Žilvitis powstał w 1957 roku w celu promowania kultury i tradycji Litwy. Co roku do grupy dołączają nowe osoby, obecnie zespół składa się z około 40 tancerzy. Zespół zaprezentował rajgrodzkiej publiczności takie układy jak „Agotele”, „Jadvyga”, „Jaunystes verpetas” czy „Usakynas”. Žilvitis koncertuje po całym świecie, odwiedził z występami m.in. Hiszpanię, Stany Zjednoczone i Turcję.


Wieczorne występy rozpoczął zespół Narva, który wykonał muzykę na pograniczu rocka, folku oraz ska, w języku białoruskim, ukraińskim i polskim. Zespół AGE zaprezentował covery światowych i polskich przebojów.


Gwiazdą wieczoru był istniejący 20 lat na polskiej scenie muzycznej zespół ŁZY. Charyzmatyczna wokalistka oraz reszta zespołu porwała publiczność do zabawy. Wszyscy szaleli przy starych, ale jakże znanych utworach: „Agnieszka”, „Narcyz się nazywam”… jak również i nowych: „ Życie jest piękne”, „Kiedy nie ma w nas miłości”. Publiczność tańczyła i sama śpiewała znane wszystkim hity.


Tegoroczne obchody Lata w Rajgrodzie zakończyliśmy pokazem tańca z ogniem.


Jak co roku urozmaiceniem były liczne stoiska z rękodziełem, zabawkami, słodyczami, oraz produktem regionalnym.


Dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury dzieci w niedzielę mogły wyszaleć się na darmowych dmuchańcach i zabawach z animatorką.


Partner medialny Radio5: https://radio5.com.pl/lato-w-rajgrodzie/

                 


Zespół ds. promocji gminy

Lato w Rajgrodzie001.JPG
Lato w Rajgrodzie002.JPG
Lato w Rajgrodzie003.JPG
Lato w Rajgrodzie004.JPG
Lato w Rajgrodzie005.JPG
Lato w Rajgrodzie006.JPG
Lato w Rajgrodzie007.JPG
Lato w Rajgrodzie008.JPG
Lato w Rajgrodzie009.JPG
Lato w Rajgrodzie010.JPG
Lato w Rajgrodzie011.JPG
Lato w Rajgrodzie012.JPG
Lato w Rajgrodzie013.JPG
Lato w Rajgrodzie014.JPG
Lato w Rajgrodzie015.JPG
Lato w Rajgrodzie016.JPG
Lato w Rajgrodzie017.JPG
Lato w Rajgrodzie018.JPG
Lato w Rajgrodzie019.jpg
Lato w Rajgrodzie020.jpg
Lato w Rajgrodzie021.JPG
Lato w Rajgrodzie022.JPG
Lato w Rajgrodzie023.JPG
Lato w Rajgrodzie024.JPG
Lato w Rajgrodzie025.JPG
Lato w Rajgrodzie026.JPG
Lato w Rajgrodzie027.JPG
Lato w Rajgrodzie028.JPG
Lato w Rajgrodzie029.JPG
Lato w Rajgrodzie030.JPG
Lato w Rajgrodzie031.JPG
Lato w Rajgrodzie032.JPG
Lato w Rajgrodzie033.JPG
Lato w Rajgrodzie034.JPG
Lato w Rajgrodzie035.JPG
Lato w Rajgrodzie036.JPG
Lato w Rajgrodzie037.JPG
Lato w Rajgrodzie038.JPG
Lato w Rajgrodzie039.JPG
Lato w Rajgrodzie040.JPG
Lato w Rajgrodzie041.jpg
Lato w Rajgrodzie042.JPG
Lato w Rajgrodzie043.JPG
Lato w Rajgrodzie044.JPG
Lato w Rajgrodzie045.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka