1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Pierwsze warsztaty za nami

Warsztaty

W dniach 19 i 20 września br. miały miejsce pierwsze warsztaty filmowe i dziennikarskie przeprowadzone w ramach projektu „Rajgrodzkie Smaki” realizowanego w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury.Warsztaty filmowe poprowadził Pan Dominik Sołowiej dziennikarz i reporter telewizyjny z Białegostoku. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z programem do montażu filmu, doborem podkładu muzycznego do zdjęć, a także wspólnie z prowadzącym stworzyły zabawny filmik. Uczestnicy warsztatów wystąpili również przed obiektywem kamery, zauważyli jednak, że aby dobrze wystąpić trzeba ciągle szkolić umiejętność ładnej wypowiedzi oraz przełamać wstyd i stres. Zajęcia odbyły się również w plenerze, gdzie dzieci miały za zadanie nakręcić swoje filmiki o Rajgrodzie.


Następnego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych przez lokalnego dziennikarza i redaktora miesięcznika „Rajgrodzkie Echa” Pana Janusza Sobolewskiego. Szkoleniowiec przedstawił zebranym historię dziennikarstwa w Polsce i na świecie, pokazał urządzenia niezbędne w pracy każdego dziennikarza, oraz przekazał podstawową wiedzę o formatowaniu tekstów do gazet. Prowadzący warsztaty przyniósł na zajęcia oryginalne egzemplarze "Kuryera Świątecznego" oraz "Gazety Warszawskiej", w których były wzmianki o Rajgrodzie- wygrana bitwa pod Rajgrodem oraz informacja o Kościele pw. Narodzenia NMP. Dużym wyzwaniem dla dzieci okazały się próby pisania tekstu na maszynie do pisania, którą wykorzystywano powszechnie jeszcze w latach 90. Uczestnicy warsztatów dziwili się, że nie ma w niej możliwości poprawiania tekstu, kopiowania i wstawiania obrazków.    


Już w sobotę kontynuacja warsztatów filmowych oraz pierwsze warsztaty kulinarne, na których dzieci poznają tajniki przepisów przygotowania ryb i sękacza.  

 

Zespół ds. promocji gminy
Warsztaty dziennikarskie 1.JPG
Warsztaty dziennikarskie 10.JPG
Warsztaty dziennikarskie 11.JPG
Warsztaty dziennikarskie 2.JPG
Warsztaty dziennikarskie 3.JPG
Warsztaty dziennikarskie 4.JPG
Warsztaty dziennikarskie 5.JPG
Warsztaty dziennikarskie 6.JPG
Warsztaty dziennikarskie 7.JPG
Warsztaty dziennikarskie 8.JPG
Warsztaty dziennikarskie 9.JPG
Warsztaty filmowe 1.JPG
Warsztaty filmowe 2.JPG
Warsztaty filmowe 3.JPG
Warsztaty filmowe 4.JPG
Warsztaty filmowe 5.JPG
Warsztaty filmowe 6.JPG
Warsztaty filmowe 7.JPG
Warsztaty filmowe 8.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka