1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Klub młodego quizowicza

uczestnicy wyjazdu - zdjęcie grupowe

Powoli, ale do przodu - tak na razie możemy opisać postęp projektu „Klub młodego quizowicza” realizowanego w ramach programu "Równać szanse 2017", realizowanym w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie pod nadzorem pani Anny Arciszewskiej.


Celem projektu jest przełamanie pewnych barier, zdobycie większej pewności siebie. Na razie młodzież zaprojektowała koszulki, w których będą się prezentować na wydarzeniach związanych z projektem oraz przydzieliła funkcje, np. wybrano osoby, które zajmą się wynajem autobusu na wycieczkę do regionalnej telewizji w Białymstoku. Finał owego ambitnego projektu przypuszczalny jest na okres Dni Rajgrodu, kiedy to zostanie zorganizowany quiz o naszym mieście. Pytania i odpowiedzi będą zbierane przez uczestników projektu w różnych urzędach, ośrodkach czy instytucjach; takich jak nadleśnictwo czy urząd miasta, co także ma na zadaniu wzmocnić ich pewność siebie. Sami uczestnicy podchodzą do projektu jak do odskoczni od życia szkolnego i w nadziei dobrej zabawy oraz wzmocnienia cechy samodzielności.

W piątek, 6 kwietnia 2018r. czternastoosobowa grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie miała okazję zwiedzić siedzibę TVP Białystok przy ulicy Włókienniczej w ramach programu „Klub młodego quizowicza”. Zwiedzający poznali „telewizję od kuchni” oraz zostali poinstruowani ze współczesnych możliwości technologicznych  telewizji publicznej. W studio zaznajomili się z pracą reporterską, reżyserską i procesem powstawania serwisów  informacyjnych. Odwiedzili charakteryzatornię, a na korytarzach mogli spotkać autorów audycji TVP Białystok.

Kolejnym punktem wyjazdu był pobyt w parku rozrywki z wykorzystaniem trampolin, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Była też kąpiel w basenie z piankowymi klockami. Miejsce służyło do swobodnej zabawy sportowej i zapomnieniu o trudach dnia codziennego. Pełni wrażeń i uśmiechu na twarzy, wróciliśmy do domów.

Julia Kalska kl. VII
Anna Arciszewska
Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie

Klub młodego quizowicza.jpg
Park rozrywki - foto 02.jpg
Park rozrywki - foto 03.jpg
Park rozrywki - foto 04.jpg
Park rozrywki - foto 05.jpg
Park rozrywki - foto 06.jpg
Park rozrywki - foto 07.jpg
Park rozrywki - foto 08.jpg
Park rozrywki - foto 09.jpg
Park rozrywki - foto 10.jpg
Park rozrywki - foto 11.jpg
Park rozrywki - foto 12.jpg
Park rozrywki - foto 13.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka