1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Co słychać u Stokrotek

Stokrotka - spotkanie seniorów

Klub Seniora „Stokrotka” w Rajgrodzie na przestrzeni całego roku prowadzi intensywną działalność, ale I kwartał i początek drugiego był pod tym względem wyjątkowo ożywiony, gdyż obfitował w wielorakie wydarzenia, warsztaty i zajęcia.


Pod koniec stycznia br. do Klubu Senior +, mieszczącego się przy ul. Szkolnej 24 zawitała atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Seniorzy spotkali się aby wspólnie zaśpiewać kolędy. Wspólne śpiewanie kolęd przyniosło licznie przybyłym uczestnikom wiele radości. Przy muzyce, kawie i ciastku spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z dziećmi w ramach organizowanych  ferii zimowych. Wszyscy uczestnicy zajęć pracowali nad produkcją gofrów oraz kanapek „sandwiches”. Przeprowadzono szereg zabaw integracyjnych z chustą animacyjną metodą „Klanzy” oraz wiele innych gier i zabawach ruchowych, tanecznych itp.

W Tłusty Czwartek zgodnie z tradycją członkowie Klubu Seniora spotkali się, aby wspólnie pobiesiadować, powspominać swoje tradycje rodzinne związane z karnawałem i tłustym czwartkiem. W radosnej i ciepłej atmosferze wypiekano ostatkowe pyszności pączki, faworki i oponki serowe.

Na kolejnych spotkaniach seniorzy ćwiczyli  i doskonalili swoje zdolności manualne, wykorzystując technikę decoupage polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. tworzyli prawdziwe arcydzieła. Efektem przedmiotowym ich prac były przepięknie wykonane i ozdobione wazony, butelki i słoiki..

W każdy czwartek miesiąca w ramach zajęć ruchowych seniorzy poprawiają swoja sprawność fizyczną i gimnastyczną, korzystając przy tym z fachowej pomocy fizjoterapeuty. Zajęcia odbywają się zarówno na świeżym powietrzu jak i w odpowiednio do tego wyposażonych salach. Seniorzy zaznajomili się także z tematyką ziołolecznictwa oraz leczeniem domowymi sposobami

Podczas jednego ze spotkań  Klub Seniora swoją obecnością zaszczycił pan Janusz Sobolewski, który wygłosił krótką historię na temat Rajgrodu.

Warsztaty kulinarne to stały punkt w grafiku zajęć seniorów z Klubu „Stokrotka”. W części praktycznej uczestnicy przygotowują wybrane posiłki, wspólnie degustują i wymieniają się doświadczeniami kulinarnymi. Poznają przy tym również przepisy na zdrowe, pełnowartościowe potrawy. Na przełomie ostatnich miesięcy seniorzy przygotowali pyszne ciasta, drożdżówki, potrawy z ziemniaków(tj. kiszkę i babkę ziemniaczaną oraz słynne kartacze).

Członkowie Klubu „Stokrotka” w Rajgrodzie często spotykają się by wspólnie przy kawie i herbacie wymienić poglądy na ważne kwestie, omówić plany działań na najbliższe tygodnie, usprawnić swoje zdolności interpersonalne, poznawcze.

To wszystko sprawia, że seniorzy mogą w sposób ciekawy i interesujący spędzić swój wolny czas. Przyczynia się to również do zintegrowania środowiska ludzi starszych, aktywnego współdziałania, podejmowania działań wolontarystycznych, nauki, a także gimnastyki w pięknych, przytulnie urządzonych pomieszczeniach, a także promowania lokalnego środowiska.


Ośrodek Pomocy Społecznej

w Rajgrodzie

Anna Kowalewska

Stokrotki - foto 01.jpg
Stokrotki - foto 02.jpg
Stokrotki - foto 03.jpg
Stokrotki - foto 04.jpg
Stokrotki - foto 05.jpg
Stokrotki - foto 06.jpg
Stokrotki - foto 07.jpg
Stokrotki - foto 08.jpg
Stokrotki - foto 09.jpg
Stokrotki - foto 10.jpg
Stokrotki - foto 11.jpg
Stokrotki - foto 12.jpg
Stokrotki - foto 13.jpg
Stokrotki - foto 14.jpg
Stokrotki - foto 15.jpg
Stokrotki - foto 16.jpg
Stokrotki - foto 17.jpg
Stokrotki - foto 18.jpg
Stokrotki - foto 19.jpg
Stokrotki - foto 20.jpg
Stokrotki - foto 21.jpg
Stokrotki - foto 22.jpg
Stokrotki - foto 23.jpg
Stokrotki - foto 24.jpg
Stokrotki - foto 25.jpg
Stokrotki - foto 26.jpg
Stokrotki - foto 27.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka