1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Umowa z WOAK podpisana

logo

Miło nam poinformować, iż już po raz trzeci gmina Rajgród otrzymała dofinansowanie na działania kulturalne z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.


Miło nam poinformować, iż już po raz trzeci gmina Rajgród otrzymała dofinansowanie na działania kulturalne z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Nasz projekt zgłoszony do konkursu „Lokalne projekty kulturalne” realizowany w ramach programu Pomost dla Niepodległej został zakwalifikowany i otrzyma dofinansowanie. Tym razem będzie to koncert patriotyczny Artystów Opery Bałtyckiej z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Mając na uwadze fakt, iż ubiegłoroczny koncert tych artystów, który odbył się w maju w Pensjonacie Raj zgromadził niezwykle liczną widownię i cieszył się pozytywnymi recenzjami w tym roku postanowiliśmy po raz kolejny zaprosić Państwa na podobne wydarzenie.

W dniu wczorajszym, 15 maja, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku uczestniczyliśmy w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad realizacji projektu, natomiast dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie podpisała umowę na realizację koncertu.

Spotkanie rozpoczęło się briefingiem prasowym, w którym uczestniczył wicemarszałek Maciej Żywno oraz dyrektor WOAK Cezary Mielko wraz z pracownikami.

Na wstępie wicemarszałek pogratulował zebranym uczestnictwa w projekcie oraz powiedział: W każdym ośrodku kultury, wiejskiej świetlicy są wspaniali animatorzy, którzy mają ciekawe, niebanalne pomysły i zwykle jeden problem – brak pieniędzy. Czasami potrzeba  tysiąca złotych, czasami trzech, a czasami pięciu tysięcy. I właśnie tu chcemy pomóc.  Wiem, że wpłynęło mnóstwo wspaniałych projektów z całego regionu. Będą koncerty, rajdy, warsztaty, publikacje – wiele atrakcyjnych dla lokalnej społeczności działań.  Dzięki temu będzie można w całym regionie  godnie i ciekawie świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. By nasi mieszkańcy, mieszkańcy województwa podlaskiego mieli okazję poczuć tę wyjątkową rocznicę i świętować ją na swój własny, zaproponowany przez siebie sposób.

 Dyrektor WOAK powiedział m. innymi: Zależy nam na tym, aby pieniądze na kulturę trafiały nie tylko do dużych miast, ale do tych małych miejscowości, gdzie liczy się każda złotówka. Myślę, że w ostatnich latach nam się to udaje. Przede wszystkim dzięki grantom, realnemu wparciu konkretnych działań.

Na koncert zapraszamy w dniu 29 maja br. do Pensjonatu Raj. O szczegółach będziemy informować państwa na bieżąco.


Maria Fliszewska

dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzi

WOAK Białystok 15.05.2018-1.JPG
WOAK Białystok 15.05.2018-3.JPG
WOAK Białystok 15.05.2018-4.JPG
WOAK Białystok 15.05.2018-5.JPG
WOAK Białystok 15.05.2018.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka