1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie otrzymała dofinansowanie

fundacja BGK

Rajgrodzka biblioteka zdobyła grant w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego na nowatorskie działania w zakresie stymulowania rozwoju dziecka.


Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie znalazła się wśród 50. szczęśliwców, która otrzymała dofinansowanie z Fundacji BGK na projekt pt. „Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem literatury dziecięcej”. Wysokość dotacji wynosi 10 000zł i pochodzi z programu „Na Dobry Początek”.  Program zachęca, aby przy realizacji zajęć o charakterze dydaktyczno-wychowawczym zostały wykorzystane nowatorskie metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem projektu jest wspomaganie rozwoju dziecka oraz wyrównanie szans edukacyjnych poprzez literaturę dziecięcą i kierowany jest do grup przedszkolnych i zerówki z terenu gminy Rajgród.                                                      

W ramach projektu przewidujemy cykl działań literacko-edukacyjnych wpływających na rozwój strefy emocjonalnej dziecka. Na zajęciach zostaną wykorzystane różnorodne formy technik terapeutycznych. W zakresie programu zostanie zakupiony teatrzyk kamishibai i wykorzystany podczas zajęć. Warsztaty ruchowe z zastosowaniem akcesoriów animacyjnych zakupionych na ten cel będą rozwijać równowagę, ogólną koordynację ruchową oraz kontrolę nad własnym ciałem u dzieci. Zajęcia animacyjne poprowadzi kreatywny inicjator. Ponadto przewidujemy cykl warsztatów ph. „gimnastyka buzi i języka” prowadzone przez logopedę. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane ćwiczenia oraz zabawy logopedyczne usprawniające aparat mowy. Kolejnym ważnym warsztatem w ramach projektu będzie spotkanie dla rodziców z trenerką rozwoju osobistego- „Rodzic na czasie”. W ramach poszerzenia kompetencji społecznych odbędzie się wycieczka edukacyjna dzieci z rodzicami do Białostockiego Teatru Lalek.                                                                                                                                   

Realizacja projektu zacznie się od  stycznia 2019r. i potrwa do końca maja 2019r.

 


Anna Arciszewska

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka