1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie grantobiorcą w Równać Szanse

logo Równać szanse 2018

W październiku br. zakończył się nabór wniosków do programu „Równać Szanse 2018- Regionalny Konkurs Grantowy” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanym przez Polsko- Amerykańską Fundacją Wolności.


Spośród 286 wniosków od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych z całej Polski dofinansowanie, decyzją Komisji Ekspertów, otrzymało 108 instytucji.

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie jako jedna z 13 instytucji z woj. podlaskiego otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł (po raz trzeci z rzędu) na realizację projektu pt. „Teatr na książce”. Projekt skupiać się będzie wokół działań mających przygotowanie uczestników do wystawienia kukiełkowej sztuki teatralnej. Młodzież wcieli się w rolę reżysera, scenografa, charakteryzatora, ale też w krawca, plastyka. Pod kierunkiem i wskazówkami osób dorosłych uczestnicy zaprojektują oraz uszyją kukiełki/pacynki, wykonają dekorację. Pod pilnym okiem znawców zbudują również parawany. Zadbają o oprawę muzyczną, dzięki czemu nauczą się wyszukiwać odgłosy z najbliższego otoczenia i wykorzystywać je jako tło dźwiękowe w przedstawieniu. Odbiorcami naszych działań będą najmłodsi z naszej gminy, to dla nich i z myślą o nich będziemy owe przedstawienie tworzyć. Ponadto w ramach projektu odbędą się wycieczki do teatrów.

Spodziewanymi efektami będzie nabycie oraz szlifowanie nowych umiejętności tj.: krawiectwo, konstruktywne myślenie, współpraca w grupie i wiele innych. Dzięki wspólnym działaniom z osobami starszymi młodzież nabierze odwagi w kontaktach międzypokoleniowych.

Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych. Osoby chętne mogą już zgłaszać się do udziału w projekcie. A zaczniemy działania od lutego 2019 i skończymy w czerwcu 2019r.

 

 

Anna Arciszewksa

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka