1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach

Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach


W dniu 13 lutego 2019 r., uczniowie z terenu gminy Rajgród wzięli udział w wycieczce do Aquaparku w Mikołajkach. Wyjazd był nagrodą w konkursie ekologicznym na zbiórkę makulatury pn. „Zbieramy makulaturę – chronimy drzewa”, której łącznie zebrano ponad 4 tony.

Zbiórka makulatury trwała od września do listopada 2018 r. Każdy z uczniów zbierał makulaturę indywidualnie, mógł też korzystać z pomocy rodziny i przyjaciół. Największą ilość makulatury zebrali: Kacper Czyżewski (SP Rydzewo) – 581, 7 kg, Kinga Noruk (Z-SP Rajgród) – 436 KG, Anna Doliwa (ZS-P Rajgród) – 369 kg, Aleksandra Kucharska (ZS-P Rajgród) – 303 kg i Anna Perełka (ZS-P Rajgród) – 225 kg. Osoby te zostały nagrodzone przez Burmistrza Rajgrodu nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy podczas ogłaszania wyników w poszczególnych szkołach.

W wycieczce wzięło udział 35 uczniów ze szkół w Rajgrodzie, Rydzewie i Bełdzie. Opiekę nad dziećmi zapewnili nauczyciele z ww. szkół, rodzice oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie.

W Parku Wodnym „Tropikana”, który znajduje się w Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach dzieci mogły korzystać z takich atrakcji jak: 

  • Basen rekreacyjny z falą,
  • Wanny jacuzzi,
  • Zjeżdżalnia „cebula”,
  • Zjeżdżalnia 3 torowa,
  • Piaskownica,
  • Basen rekreacyjny z biczami wodnymi,
  • Brodzik dla najmłodszych,
  • Basen sportowy.

Serdecznie gratulujemy zebrania tak dużej ilości makulatury. Pamiętać należy, że wszelki papier, kartony, gazety, ulotki, nawet metki z odzieży nie należy traktować jako zwykły odpad. Jeśli tego typu „odpady” będą odpowiednio oddzielone od reszty –w niebieskich workach lub pojemnikach–  stają się one wtedy surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać do produkcji np. papieru toaletowego, wytłaczanek, okładek do bloków szkolnych. Zmieszana makulatura z innymi odpadami staje się bezużyteczna, która potem niepotrzebnie będzie zalegać na wysypiskach śmieci.


Anna Gaińska

Urząd Miejski w Rajgrodzie

Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach (2).jpg
Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach (3).jpg
Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach (4).jpg
Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach (5).jpg
Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach (6).jpg
Wyjazd do Parku Wodnego w Mikołajkach.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka