1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Warsztat Recytatorski

warsztaty

3 października w Domu Kultury w Rajgrodzie miał miejsce warsztat recytatorski przeprowadzony w ramach projektu pn. „Twórczość Stefanii Matysiewicz dziedzictwem kulturowym Ziemi Rajgrodzkiej. Przewodnik kultury regionalnej dla młodego pokolenia”.


Maria Fliszewska - koordynator projektu przywitała zgromadzonych uczestników warsztatu i przybliżyła postać lokalnej artystki. Warsztaty poprowadziła Dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie- Barbara Gajdzińska.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli próbę przedstawienia pn. „Dzień z życia Stefanii Matysiewicz”. Dyrektor Domu Kultury zaprosiła na zajęcia aktorów- amatorów Annę Wróblewską i Andrzeja Chylińskiego, którzy wcielili się w rolę Stefanii i Tomasza Matysiewicz. Po próbie przeczytali kilka wierszy S. Matysiewicz, a prowadząca warsztaty wskazała dzieciom na co trzeba zwracać uwagę przy recytacji. Następnie uczestnicy warsztatów próbowali swoich sił w czytaniu
z podziałem na role. Kolejnym zadaniem dzieci był wybór jednego wiersza z tomiku S. Matysiewicz i przeczytanie go prowadzącej warsztaty. Dyrektor Domu Kultury przekazała każdemu uczestnikowi warsztatów wskazówki, które mają pomóc w interpretacji wierszy.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Podlaski Pomost Kultury”, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura”, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.Natalia Pogorzelska

Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 1
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 2
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 3
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 4
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 5
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 6
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 7
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 8
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 9
Warsztat Recytatorski Zdj. Nr 10

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka