1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

"Równać szanse 2016" pierwsze spotkanie

Równać szanse- Rajgród

„Rajgrodzkie wspomnienia naszych dziadków” Pod taką nazwą 16.02.2017 ruszył projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rajgrodzie oraz zespół ds. promocji Gminy Rajgród.


Pomysł powstał w ramach projektu Równać Szanse 2016 - Regionalny Konkurs Grantowy organizowanego przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt jest kierowany do młodzieży z Gminy Rajgród w wieku 13-19 lat.


W dniu 16.02.2017 r. w Gimnazjum w Rajgrodzie odbyło się pierwsze spotkanie. Koordynator Maria Fliszewska oraz osoby współrealizujące projekt w składzie: Anna Arciszewska, Natalia Pogorzelska zapoznały uczestników z głównym celem i założeniem projektu. Młodzież dopytała o zasady, warunki oraz jakie działania będą realizowane w programie. Zebrani podzielili się na grupy i wykonali plakaty promujące ich przedsięwzięcie.


Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez profesjonalnych dziennikarzy. Następnie młodzież w roli dziennikarzy, przeprowadzi wywiady ze swoimi dziadkami, bliskimi, oraz sąsiadami na temat ich życia w latach dziecięcych. Zapytają o formy spędzania wolnego czasu, zabawy w tamtych latach, zwyczaje, szkołę, potrawy… Dzięki wywiadom młodzież ocali od zapomnienia czasy, które już nie wrócą. Podczas projektu uczestnicy będą mieli zorganizowany wyjazd do siedziby profesjonalnego radia, oraz spotkania integracyjne. Wynikiem projektu będzie wydanie publikacji, w której będą zebrane wywiady i zdjęcia. Młodzież na Dniach Rajgrodu 2017 będzie promowała publikację oraz cały projekt.


Efekty prac będą na bieżąco przekazywane na stronę Urzędu Miejskiego i Facebook’a Gminy Rajgród.


Zespół ds. promocji Gminy

Biblioteka Publiczna

zdjęcie 01.JPG
zdjęcie 02.JPG
zdjęcie 03.JPG
zdjęcie 04.JPG
zdjęcie 05.JPG
zdjęcie 06.JPG
zdjęcie 07.JPG
zdjęcie 08.JPG
zdjęcie 09.JPG
zdjęcie 10.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka