1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzień książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena,


  ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury  i grafiki dla młodego czytelnika.

Z tej okazji 6 kwietnia 2017r. Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie zaprosiła do swojej placówki przedszkolaków wraz ze swoimi wychowawcami z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rajgrodzie na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" pt.: "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

Była to baśniowa opowieść o tym, jak dużo dobrego daje człowiekowi czytanie książek. Wyobraźnia kreuje magiczny świat. Ale jak należy ją trenować? Oczywiście trzeba czytać dużo książek. Przedstawienie podkreślało potrzebę nauki czytania przez dzieci oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci dowiedziały się, że książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale przenoszą w odległy i magiczny świat. Dzięki książkom można przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę. Świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy, stają się nam bliscy. Biblioteka to dom dla wielu ciekawych opowieści, aby jednak docenić taką skarbnicę wiedzy musimy ją odwiedzać, odkrywać jej tajemnicę, wypożyczać książki!

 

Anna Arciszewska

Spektakl - fot. 01.JPG
Spektakl - fot. 02.JPG
Spektakl - fot. 03.JPG
Spektakl - fot. 04.JPG
Spektakl - fot. 05.JPG
Spektakl - fot. 06.JPG
Spektakl - fot. 07.JPG
Spektakl - fot. 08.JPG
Spektakl - fot. 09.JPG
Spektakl - fot. 10.JPG
Spektakl - fot. 11.JPG
Spektakl - fot. 12.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka