W słoneczną sobotę dnia 3 czerwca na Placu przy ul. Lipowej w Biebrzy odbył się Piknik Społeczny. Impreza poświęcona była opracowywanemu przez Gminę Rajgród Lokalnemu Programowi Rewitalizacji.
Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na placu rozstawiono dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalniami oraz basenem do skakania. Pani animator zapewniła uczestnikom imprezy liczne zabawy i konkurencje, m.in. malowanie twarzy, tworzenie wspólnego plakatu upamiętniającego Piknik Społeczny, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych, przeciąganie liny, kręcenie hula hop. Razem z najmłodszymi w zabawie przy dźwiękach radosnej muzyki uczestniczył tygrysek Jumpik. Ponadto mieszkańcy miejscowości przygotowali miejsce wyposażone w stoły i krzesła, gdzie wszyscy uczestnicy mogli posilić się przysmakami z grilla oraz przepysznymi pączkami. Aktywnemu wypoczynkowi towarzyszyła ciepła, rodzinna atmosfera.
Podczas pikniku, wśród młodzieży i dorosłych, przeprowadzono badanie ankietowe mające na celu przygotowanie diagnozy i analizy zjawisk kryzysowych, delimitację obszarów zdegradowanych oraz obszarów rewitalizacji w Gminie Rajgród.
Piknik zorganizowany został w ramach realizowanego przez Gminę Rajgród projektu pn. „Przygotowanie lokalnego programu rewitalizacji dla Gminy Rajgród” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Spójności.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włożyły swój wkład i zaangażowanie w organizację Pikniku Społecznego w Biebrzy.
Anna Drapczuk
Specjalista ds. inwestycji i projektów unijnych