1_4_20232_4_20233_4_20234_4_20236_4_2023
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Festyn Zdrowia

Festyn Zdrowia - plakaty

Dnia 01 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie odbył się Festyn Zdrowia. Festyn był podsumowaniem ogólnopolskiego projektu „Czas na zdrowie”, do którego nasza szkoła przystąpiła w kwietniu.


Projekt był realizowany przez grupę uczniów, która utworzyła drużynę Ekożaczków Rajgodziaczków wraz z opiekunem Marią Zabielską. Działania, które były zrealizowane w ramach programu, to m.in.: apele, happeningi, prezentacje multimedialne, kącik wiedzy ekologicznej i plakaty poświęcone promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, spotkania z producentami ekologicznej żywności.

Mimo niesprzyjającej pogody bogaty program festynu przyciągnął mieszkańców Rajgrodu, w tym: rodziców, dziadków, uczniów wraz z ich rodzeństwem i znajomymi. Wśród gości naszego festynu znaleźli się: przedstawiciele władz lokalnych, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, lekarze, dietetycy, wytwórcy -ekologicznej, lokalnej żywności oraz propagatorzy zdrowego stylu życia.

W zaproponowanych konkurencjach udział brali uczniowie, nauczyciele i rodzice, najmłodsi uczestnicy znaleźli swoje miejsce w „Bazie zabaw ”, gdzie czekał na nich dmuchany plac zabaw, ekologiczne bingo, piłkarzyki i gry planszowe. Starsi mogli uczestniczyć w zabawach ruchowych takich jak, przeciąganie liny, spacer rolnika, w biegu w workach, w skakaniu na skakance oraz grze w piłkę siatkową a także zatańczyć „cha chę”.  Ciekawym punktem był również pokaz serii filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie”, mówiących o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania.

W trakcie festynu serwowano zdrowe przekąski przygotowywane przez rodziców oraz drużynę Ekożaczków Rajgrodziaczków. Wszyscy uczestnicy festynu mogli skosztować potraw ekologicznych i regionalnych, takich jak sałatki warzywne i owocowe, koktajle, pasty serowe, dżemy, miód i baka ziemniaczana. Dużą popularnością cieszyły się racuchy z otrębami, szpinaku, ciasteczka owsiane i ciasto marchewkowe. Energii i zapału dodał uczestnikom specjalnie przygotowany kompot z owoców ekologicznych.

Podczas festynu zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie uczniowie klasy II a i dorośli – Klub Seniora - „Stokrotka”, która w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiła jak ważne jest ekologiczne odżywianie i zdrowy styl życia.

Każdy, kto przyszedł na festyn mógł skorzystać z fachowych porad dotyczących zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej, oraz pomiaru ciśnienia i cukru.

W czasie trwania festynu uczestników nie opuszczał dobry humor.

 

                                                                                             

Maria Zabielska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rajgrodzie

1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
2.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
3.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
36.JPG
37.JPG
38.JPG
39.JPG
4.JPG
40.JPG
41.JPG
42.JPG
43.JPG
5.JPG
6.JPG
8.JPG
9.JPG
IMG_1368 piknik zdrowia.JPG

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
https://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
https://lgd-bdn.pl
https://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka